LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 9603520
nr 960 3520
LIGHTING ARMATURE
1920s, nickel silver, with pendants, height: 55 cm,
20-tal, nysilver, med prismor, höjd: 55 cm
2600
SEK 2000
Monday May 11 2015
at 20:30:29
10/5 21:45:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.